Львівський комп'ютерний портал Архів новин 2003 рік Липень
Новини
Комп'ютерна конференція
Статті і огляди
Комп'ютерні фірми
Документація
Комп'ютерний гумор
Про сайтLviv TOP
16:07 02.07.2003 #

Виникла плутанина в назвах різних версій стандарту USB. Справа в тому, що організація USB Implemental Forum, яка відповідає за просування цього стандарту, прийняла рішення перейменувати стандарт USB 1.1, який існує кілька років, у стандарт USB 2.0. Усе було б гаразд, однак стандарт USB 2.0 вже є. Для розходжень між двома цими версіями USB-IF пропонує користатися поняттями Original USB (USB 1.0, швидкість передачі даних – 1,5 Мбіт/с), Full Speed USB (USB 1.1 у старій версії – швидкість передачі даних – 12 Мбіт/с) і Hi-Speed USB (USB 2.0, швидкість передачі даних – 480 Мбіт/с). При цьому для позначення USB 1.1 можна користуватися терміном USB, у той час як USB 2.0 повинен позначатися тільки словами Hi-Speed USB. Усі ці перейменування цілком можуть внести плутанину в описи продуктів, які використовують USB, тому що тепер доведеться уточнювати – а чи дійсно той чи інший продукт підтримує USB 2.0, а не USB 1.1, який раптом став носити таке ж найменування?

Автор: OVL Коментарів: в архіві
16:07 02.07.2003 #

Корпорація «Intel» представила нову версію процесора Pentium 4 з технологією Hyper-Threading із тактовою частотою 3,2 ГГц. Таким чином, технологія HT стала доступною для ПК на базі процесорів Pentium 4 і серверів на базі процесорів Intel Xeon різних цінових категорій – від масових до високопродуктивних. Персональні комп’ютери на базі новітнього процесора корпорації Intel дозволять домашнім користувачам швидше редагувати цифрові музичні записи, фотографії і відеофільми і навіть розв’язувати типові дві задачі одночасно без зменшення продуктивності. Корпоративним замовникам високопродуктивні ПК на базі нового процесора допоможуть підвищити продуктивність співробітників при роботі в багатозадачних середовищах і при виконанні вимогливих до продуктивності процесора операцій, таких, як створення відеофільмів, фінансовий аналіз і технічне конструювання. Процесори Pentium 4 з кеш-пам’яттю другого рівня обсягом 512 КБ і системними шинами з тактовими частотами 400, 533 і 800 МГц виготовляються за 0,13-мікронною технологією корпорації «Intel», є найпопулярнішими процесорами серед домашніх і корпоративних користувачів усього світу. За результатами тесту SPEC CPU 2000, процесор Intel Pentium із технологією HT і тактовою частотою 3,2 ГГц володіє найвищою серед усіх процесорів для настільних ПК продуктивністю у середовищі ОС Microsoft Windows (на підставі результатів, опублікованих на Web-сайті www.spec.org). Вартість процесора Pentium 4 з тактовою частотою 3,2 ГГц при постачанні партіями по 1000 одиниць становить 7.

Автор: OVL Коментарів: в архіві
16:07 02.07.2003 #

«Intel» повідомила про те, що планує розширити свою присутність на ринку суперкомп’ютерів і високопродуктивних обчислювальних систем. Компанія вже досягла певного успіху: із 500 найпродуктивніших суперкомп’ютерів у світі 119 побудовані на процесорах «Intel». Усього півроку тому з півтисячі найкращих суперкомп’ютерів на чіпах «Intel» працювали лише 56. Таким чином, конкуренція процесорів «Intel» із процесорами «IBM» сімейства Power і «Hewlett-Packard» PA-RISC стає відчутнішою. Величезну роль грає Itanium, який поступово завойовує популярність на ринку. Зі 119 згаданих систем 19 побудовані саме на Itanium 2. За даними «Intel», близько третини корпоративних серверів побудовані на базі процесорів «Intel». До речі, у десятці найпродуктивніших суперкомп’ютерів уперше з’явився сервер на Itanium 2, а кластер на процесорах Xeon посідає вже третє місце. Очікується, що незабаром відбудеться анонс нової версії Itanium 2, призначеної для використання саме у високопродуктивних кластерах.

Автор: OVL Коментарів: в архіві
16:07 02.07.2003 #

Компанія запланувала випуск процесора Celeron на 90 нм техпроцесі на 2004 рік. Крім підвищення частоти чіпу, новий процесор працюватиме з частотою системної шини 533 MГц і використовуватиме технологію Hyperthreading. Кеш L2 становитиме 256 KБ. Перші моделі Intel Celeron будуть сумісні з Socket-478, потім Intel планує перейти на Socket-T для процесорів Prescott (наступник Pentium 4, виготовлений за 90 нм технологією).

Автор: OVL Коментарів: в архіві
16:07 02.07.2003 #

Шведська компанія «PrintDreams» заявила, що вона створила найкомпактніший принтер у світі, габарити якого дорівнюють габаритам звичайного стільникового телефону, а вага – близько 350 грамів. Це пристрій, який має назву PrintBrush, на відміну від своїх побратимів, не містить лотків для паперу, паперопротяжного механізму й інших частин. Для друку з його допомогою необхідно просто провести ним над носієм, навіть не обов’язково паперовим. При цьому не суттєва ні товщина носія, ні його величина, ні форма. Рухати рукою над носієм можна з різною швидкістю й у різному напрямку – якість друку від цього не залежить. Як запевняє «PrintDreams», відбиток, отриманий за допомогою PrintBrush, за якістю не поступається відбиткам, отриманим на звичайних принтерах. PrintBrush розроблявся спеціально для мобільного друку зі стільникових телефонів, КПК і ноутбуків. Саме тому його творці і ставили завдання сконструювати пристрій, котрий можна покласти у кишеню. Для передачі на PrintBrush зображень використовується протокол Bluetooth, який забезпечує його сумісність з багатьма мобільними пристроями.

Автор: OVL Коментарів: в архіві
12:07 14.07.2003 #

Співробітники японської корпорації “Sony” розробили прототип мініатюрного комп'ютера, який не містить ні клавіатури, ні мишки, ні яких-небудь інших елементів керування. Змінити ж режим роботи пристрою можна за допомогою фізичного впливу - наприклад, деформацією корпуса. Прототип, який має назву Gummi, є акриловою панеллю із закріпленим на ній твердим сенсорним РК-дисплеем. Керування, як уже відзначалося, здійснюється шляхом згину корпуса - при цьому, реєстрація сигналу досягається за рахунок інтегрованих п'єзоелектричних датчиків. Цікаво, що, зі слів розробників, таке оригінальне рішення уможливлює роботу навіть з досить складними програмами. До речі, для незвичайного комп'ютера вже розроблено кілька програм, серед них веб-браузер, фотоальбом, ігри і т. ін.

Автор: OVL Коментарів: в архіві
12:07 14.07.2003 #

Компанія “AMD” офіційно підтвердила факт існування процесора Athlon Thorton (Model 10) на власному сайті. Процесор на «врізаному» ядрі Barton і 256Kb кеша L2 замінить собою процесори Thoroughbred з PR 2000+, 2200+ і 2400+. Рекомендований “AMD” список плат для процесорів Thorton у 4 рази менший, ніж для Model 8 (Thoroughbred). Але цей список напевно буде рости в міру появи нових версій BIOS від виробників плат.

Автор: OVL Коментарів: в архіві
12:07 14.07.2003 #

Корпорація “Microsoft” оголосила про відправлення в тираж нової версії поштового сервера Exchange. Появи пакета Exchange Server 2003 у продажі можна чекати протягом найближчих тижнів. Вихід Exchange Server 2003 дуже важливий як для “Microsoft”, так і для її партнерів, оскільки це єдиний поштовий сервер “Microsoft”, сумісний з новою операційною системою Windows Server 2003. Відсутність системи керування електронною поштою для цієї платформи серйозно стримувало поширення нової ОС. Exchange Server 2003 тісно інтегрований як з Windows Server 2003, так і з компонентами нового офісного пакета MS Office 2003. Exchange Server 2003 випускатиметься в двох варіантах - Standard для малого і середнього бізнесу і Enterprise для більш великих підприємств зі складною інфраструктурою електронної пошти.

Автор: OVL Коментарів: в архіві
12:07 14.07.2003 #

Якщо вірити чуткам, “Microsoft” все-таки випустить сервер Longhorn, а проект Blackcomb “посунуть” у терміні. Серверний підрозділ компанії після виходу Windows Server 2003 усе-таки зайнявся розробкою Longhorn Server, у якому очікується реалізація основних технологій клієнтської Longhorn, включаючи користувацький інтерфейс на основі Microsoft .NET, графічну бібліотеку Avalon, Microsoft SQL Server Yukon для файлової системи Windows Future Storage (WinFS), а також низькорівневі виклики антивірусних функцій API. Компанія не вважає Longhorn Server істотним покращенням Windows Server 2003.

Автор: OVL Коментарів: в архіві
12:07 14.07.2003 #

Як повідомляє сайт DigiTimes.com, зсилаючись на тайваньських виробників, ціни на комбіновані DVD-R/RW приводи продовжують падати, оскільки збільшується кількість виробників, які виходять на цей ринок. Так, контрактні ціни на DVD-RW і DVD+RW пристрої опустилися до 0-150 за штуку, у той час як DVD-R/RW приводи коштують уже порядку 0-170. Однак і це далеко не межа – ходять чутки, що “Sony” знизила цю планку до 0. Але треба відзначити, що стрімке зниження цін на DVD-R/RW приводів зовсім не вигідне тайваньським фірмам, оскільки ті, на відміну від японських і південнокорейських конкурентів, знаходяться в гіршому становищі, не маючи патентів на ці приводи і, відповідно, відчисляючи порядку -30 за кожен зроблений пристрій.

Автор: OVL Коментарів: в архіві
12:07 14.07.2003 #

Mozilla.org випустила кодову базу Mozilla 1.4 - основу однойменного відкритого Web-браузера. Додано фільтр небажаної пошти, спрощені закладки, реалізоване блокування поштових повідомлень HTML, забезпечена аутентифікація NT LAN Manager (NTLM). Нагадаємо, що почалася нова ера в розвитку проекту Mozilla: уся кодова база тепер розділена на окремі і незалежні компоненти: Web-браузер, клієнт пошти і новин, клієнт чатів, редактор HTML і календар. Цього тижня повинен з'явитися браузерний набір Netscape 7.1, заснований на кодовій базі Mozilla 1.4.

Автор: OVL Коментарів: в архіві
12:07 14.07.2003 #

В компанії “Intel”, судячи з інформації друге півріччя має бути напруженим. Процесор Prescott, який буде представлений у четвертому кварталі, різнитиметься від існуючих Pentium 4 новим набором мультимедійних інструкцій, 1 Мб кешем. Тактова частота процесора - 3,4 ГГц, а до першого кварталу 2004 року з'явиться модель з тактовою частотою 3,6 ГГц. Поки ще невідомо, чи буде новий процесор продаватися під ім'ям Pentium 4 чи буде перейменований, але, як показує історія, архітектурні зміни цілком можуть привести до появи нового бренду. Ціна процесора Prescott при закупівлі оптовими партіями складатиме 7. Дата представлення процесора наразі невідома, але, імовірно, це буде близько 26 жовтня, дня зниження цін на Pentium 4. Нагадаємо, що 24 серпня “Intel” знизить ціну на Celeron. В другій половині 2004 року з'являться чипсеты з підтримкою PCI Express і DDR2. Практично в цей же час буде представлений Tejas. Щодо ноутбуків, те в цьому секторі змін буде більше. У третьому кварталі з'являться 1,7 Ггц Pentium M з 1 Мб кешем — для ноутбуків з Centrino. Dothan (кодова назва Pentium M) з'являться в четвертому кварталі за ціною близько 7. Від існуючих Pentium M новий процесор різнитиметься тільки техпроцесом - 90 нм. У результаті обсяг кеша збільшиться до 2 Мб (для порівняння: серверні Intel Xeon з 2 Мб кэшем коштують більше 00). У першому кварталі 2004 року “Intel” представить 1,9 Ггц Dothan, у другому кварталі очікується поява 2 Ггц версії. Версії процесора зі зниженим і наднизьким енергоспоживанням з'являться практично одночасно: у четвертому кварталі буде представлений 1,2 Ггц Dothan зі зниженим енергоспоживанням, у першому кварталі 2004 року світ побачать 1,3 Ггц версія, а також 1 Ггц версія з наднизьким енергоспоживанням.

Автор: OVL Коментарів: в архіві
12:07 14.07.2003 #

Британське видання “Strategy Analytics” опублікувало статті, у яких критикує непомірно високі тарифи на користування послугами GPRS. Середні тарифи в Європі складають -20 за мегабайт трафіку, у той час коли рекомендований тариф складає лише за мегабайт. Цей факт стримує попит на телефони з GPRS. “Strategy Analytics” закликає операторів стільникового зв'язку знижувати вартість послуги пакетної передачі даних для швидшого росту нових мультимедійних сервісів.

Автор: OVL Коментарів: в архіві
© 2002—2007 Львівський комп'ютерний портал     Правові аспекти · Зворотній зв'язок
Powered by G-engine
{ADS2}{ADS}

G-Engine v1.01 - режим відладки:
час генерації сторінки: 0.0054810047149658 с