Львівський комп'ютерний портал Архів новин 2003 рік Червень
Новини
Комп'ютерна конференція
Статті і огляди
Комп'ютерні фірми
Документація
Комп'ютерний гумор
Про сайтLviv TOP
13:06 11.06.2003 #

"Sun Microsystems" вирішила зруйнувати стереотип про те, що програмування - заняття для обраних. Нова мова дозволяє писати програмний код навіть тим, хто ніколи серйозно не займався програмуванням. Влітку цього року його коди будуть відкриті. "Sun Microsystems" розробляє нову мову програмування на базі Java. Нова мова, яку назвали Ace, дозволяє представити програмний код у графічному виді. Маніпулювання графічними блоками означатиме автоматичну модифікацію вихідного коду. Приміром, переміщення лінії, яка з'єднує дві діаграми, призведе до зміни місця, у якому в програму вводитимуться зовнішні дані. Як відзначив один з розробників нової мови, Алі Сейєда, Ace дозволить непрофесійним програмістам створювати основу своїх програм. Проте, мінімальну кількість рядків коду написати все-таки доведеться. У "Sun" вважають свою розробку дуже перспективною. Якщо раніше і були спроби створення дружелюбних графічних інтерфейсів для мов програмування, то усі вони істотно знижували можливості в плані розробки програм. Саме функціональність Ace повинна стати її головним козирем, вважають у компанії.

Автор: OVL Коментарів: в архіві
13:06 11.06.2003 #

Керівник проекту Internet Explorer Брайян Кантрімен повідомив, що більше не буде окремих релізів браузера. Відтепер IE входитиме тільки до складу Windows. "Internet Explorer 6 Service Pack 1 буде останньою самостійною версією браузера", - сказав він. Взагалі "Microsoft" не хотіла виносити навіть IE 6 за межі операційної системи, однак після вироку суду, який вирішив, що впровадження браузера в операційну систему порушує існуючий закон про монополію, компанія була змушена зробити це. За словами Кантрімена, сьогоднішня тенденція ніяк не пов'язана з порушенням закону про монополію, тому що подальші доробки браузера не можуть існувати без досить просунутої операційної системи. Тому наступна версія IE побачить світ тільки з Longhorn, черговою ОС, яка має новий рівень захисту. У будь-якому випадку, окремо від нової версії Windows Internet Explorer встановлюватися не буде.

Автор: OVL Коментарів: в архіві
13:06 11.06.2003 #

Компанія ABBYY повідомила про вихід нової версії своєї системи автоматизованого введення форм, заповнених від руки - ABBYY FormReader 6.0. У продуктах анонсованої лінійки використовується новітнє ядро, яке, як відзначає ABBYY, дозволяє проводити якісне розпізнавання друкованого тексту на 173 мовах; при цьому FormReader 6.0 розпізнає також рукописний текст на 16 мовах. Крім того, досягнуть у середньому 20-ти процентний приріст якості розпізнавання. Сімейство FormReader 6.0 містить у собі три редакції: FormReader 6.0 Desktop Edition для клієнтських систем; FormReader 6.0 Enterprise Edition, засновану на архітектурі "клієнт-сервер"; і FormReader 6.0 Developer Edition - інструментальний набір, що дає можливість інтегрувати функціональність Desktop Edition у зовнішні інформаційні системи.

Автор: OVL Коментарів: в архіві
14:06 11.06.2003 #

За непідтвердженою інформацією "Intel" планує анонс процесора Pentium 4 3.2 Гц на 16 чи 23 червня цього року. Передбачається, що ціна процесора складе 7. Процесор продовжить лінійку Pentium 4 "C", тобто процесорів виконаних за 0.13 мкм техпроцесу, з 512 KB кешу другого рівня, технологією HyperThreading і FSB800. З огляду на те, що Pentium 4 3.0 Гц перевершує в продуктивності Athlon XP 3200+, то Pentium 4 3.2 GHz стане найшвидшим процесором на ринку. Наступним процесором від "Intel" повинен стати Pentium 4 3.4 Гц, мета випуску якого скласти конкуренцію Athlon 64 3400+, який має з'явитися у вересні. Це буде останній P4 0.13 мкм, після нього настане час Prescott, який з'явиться наприкінці третього - початку четвертого кварталу.

Автор: OVL Коментарів: в архіві
14:06 11.06.2003 #

За даними джерел, близьких до канадського гіганта ринку комп'ютерної графіки, компанії ATI Technologies, ця фірма планує залишити діяльність по виробництву, продажу і просуванню самотужки графічних карт на власних же чіпсетах, надавши цю почесну місію своїм численним партнерам. Сама ж ATI має намір усі сили кинути на розробку, тестування і виробництво графічних процесорів. Єдине, що поки ATI не планує віддавати цілком "на сторону" - це виробництво і просування карт лінійки All-in-Wonder.

Автор: OVL Коментарів: в архіві
14:06 11.06.2003 #

VIA Technologies обновила набір драйверів Hyperion 4 in 1 до версії 4.47. Цей набір придатний для будь-якого чіпсета VIA і всіх ОС Microsoft Windows. Слово Hyperion з'явилося в назві VIA 4in1 у грудні минулого року, але нумерація версій збереглася стара. Завантаження із сайта тех. підтримки VIA Arena: www.viaarena.com/?PageID=2

Автор: OVL Коментарів: в архіві
14:06 11.06.2003 #

Один з найбільших у світі операторів стільникового зв'язку - японська "NTT DoCoMo" - офіційно оголосила про швидкий початок тестування 4G мережі. Її комерційний запуск заплановано на 2010 рік. На даний момент мережі третього покоління тільки починають свій шлях у найрозвинутіших країнах. Проте, японці вели розробку зв'язку четвертого покоління з 1998 року. Він буде в 260 разів швидшим, ніж попередній - 3G, запущениц в Японії в жовтні 2001 року. На думку експертів компанії, мережі четвертого покоління передаватимуть відео в телевізійній якості. Як показали експерименти, система 4G може завантажити дані зі швидкістю аж до 100 мегабіт за секунду. Тест мережі проведуть в місті Йокосука. Незважаючи на оптимістичні прогнози експертів з "NTT DoCoMo", фахівці вважають, що запуск у комерційне використання нової мережі в 2010 році може не відбутися. Причина - фінансові труднощі, які компанія має в зв'язку з купівлею ліцензії, і витратами на розвиток зв'язку третього покоління.

Автор: OVL Коментарів: в архіві
14:06 11.06.2003 #

Учені з Каліфорнійського технологічного інституту придумали, як пришвидшити передачу даних по каналах Інтернету. Для цього вони пропонують перейти на нову модифікацію протоколу TCP, названу Fast TCP ("швидкий TCP"). Перша версія протоколу TCP була розроблена ще в 70-х роках XX століття й у сучасних умовах вже не занадто ефективна. Звичайна версія TCP передбачає при передачі дроблення даних на пакети розміром у 1500 байт, які включають адреси машин відправника й отримувача. Після завершення передачі пакету машина-відправник чекає відповіді від отримувача, і якщо відповіді немає, посилає дані повторно, на вдвічі меншій швидкості. Пропускну здатність нинішніх мереж не порівняти з тієї, яка була тридцять років тому. Однак TCP залишається все тим же, і можливості широкополосних каналів ніяк не використовуються. Fast TCP теж дробить дані на пакети по 1500 байт у кожному. Отримувач, як і у випадку зі звичайним TCP, повертає звіт про доставку пакета. Однак Fast TCP фіксує час проходження пакетів з даними і відповіді отримувача. Це дозволяє оперативно виявляти затримки. На підставі отриманих даних оцінюється максимально можлива швидкість передачі даних, якої можна досягти без втрати інформації. Надалі використовується саме вона. Оскільки розмір пакета в Fast TCP і TCP однаковий, новий протокол можна реалізовувати на вже існуючих апаратних платформах, як на приймаючій, так і на передавальній стороні. Перша демонстрація потенціалу Fast TCP відбулася в листопаді минулого року на суперкомп'ютерній конференції за участю представників багатьох авторитетних наукових центрів. Тоді за допомогою Fast TCP вдалося передати дані на відстань у 10000 км (із Каліфорнії, у європейський ядерний центр CERN) зі швидкістю в 925 Мбіт/с. У випадку звичайного TCP швидкість склала лише 266 Мбіт/с. Згодом, об'єднавши мережею на базі Fast TCP десять вузлів, дослідникам удалося досягти швидкості передачі даних у 8,6 Гбіт/с, що в 6000 разів вище, ніж при використанні звичайної версії TCP.

Автор: OVL Коментарів: в архіві
15:06 27.06.2003 #

Центр онлайн-сертифікації «RetraTech» повідомив про запуск програми «Сертифікація вендорів». У її рамках на сайті www.certifications.ru передбачається розмістити понад десяток найпопулярніших тестів-аналогів всесвітньо відомих сертифікацій вендорів. Серед пропонованих до розгляду – аналоги популярних сертифікацій «Microsoft», а також «Sun», «Oracle», «Cisco», «Novell». Закордонні сайти пропонують проходження подібних тестів при наявності оплати (від до 0). Тестування ж на www.certifications.ru – безплатне. Уже більш як 13000 фахівців пройшли близько 40000 сертифікаційних тестів на сайті «RetraTech». Менеджер компанії «RetraTech» Олексій Кураков запевнив, що «сертифікати, отримані в процесі проходження безплатного онлайн-іспиту, мають цінність при працевлаштуванні. Роботодавець надає дуже велике значення наявності професійних свідчень і сертифікатів». А Наталя Дріб, керівник групи з наймання персоналу московського кадрового агентства «Connect-Personal», розповідаючи про процес підбору і наймання персоналу, зазначила: «IT-фахівці, які приходять до нас на інтерв’ю із сертифікатами, мають помітні переваги. Сертифікати в даному випадку є не тільки доказом професіоналізму претендента на посаду, а й показником цілеспрямованості, готовності навчатися і гнучкості претендента. Ми беремо до уваги і сертифікати відомих вендорів, і центрів онлайн-тестування». Для того, щоб отримати сертифікат у паперовому вигляді, потрібно заплатити 200 рублів (35 гривень). При замовленні сертифікату англійською та російською мовами – 30-процентна знижка.

Автор: OVL Коментарів: в архіві
15:06 27.06.2003 #

Британська компанія «ARM», відома своїми процесорами для КПК та інших мобільних пристроїв, оголосила про розробку технології TrustZone, яка буде призначена для надійного захисту даних, що зберігаються в телефоні, таких, як ключі і паролі, сигнали виклику тощо. Як передбачається, запровадження цієї технології допоможе розвитку мобільної комерції і мобільного банкінгу, оскільки завдяки TrustZone можна бути упевненим, що таємна інформація, необхідна для роботи цих програм, не потрапить у чужі руки. TrustZone є низькорівневою технологією, яка вбудовується в процесор смартфону і дозволяє виробникам пристроїв на її основі створювати власні системи безпеки. Як передбачається, TrustZone замінить існуючі рішення в галузі безпеки даних смартфонів, реалізовані окремими виробниками мобільних пристроїв, які використовують для виконання функцій безпеки окремі чіпи. Робота з TrustZone буде доступною з будь-яких операційних систем, що використовують нині у КПК і смартфонах. «ARM» обіцяє вмонтувати підтримку TrustZone у свої процесори вже на початку наступного року, а перші пристрої, які працюють з цією технологією, повинні надійти у продаж 2005 року.

Автор: OVL Коментарів: в архіві
15:06 27.06.2003 #

Довгоочікуваний стандарт для безпровідних мереж, який забезпечує велику пропускну здатність, нарешті схвалений. Стандарт використовує ті ж радіочастоти, що і його попередник. Новий стандарт, 802.11g, який викладає основні правила для безпровідних мереж і дозволяє прискорити передачу даних від 24 до 54 мегабіт у секунду (mbps) прийшов на зміну старому стандарту 802.11b, максимальна швидкість для яких складала 11 mbps. Обидва стандарти використовують радіочастоту 2.4 ГГц. Ще один стандарт, 802.11a, дозволяє досягти швидкості 54 mbps при використанні частоти 5 ГГц. Багато постачальників послуг безпровідного доступу давно чекали цього, і вже встигли запастися всім необхідним устаткуванням і програмним забезпеченням.

Автор: OVL Коментарів: в архіві
15:06 27.06.2003 #

Останнім часом різко зросла кількість хакерських атак на сервери з встановленою операційною системою Linux. У той же час, кількість атак на Windows-сервери поступово знижується. У травні проти Linux-серверів було зроблено більш, ніж 19 тисяч вдалих атак, тоді як сервери під керуванням ПЗ від «Microsoft» страждали в 6 разів рідше (усього лише 3801 спроб злому, які завершилися успіхом). Найбільша кількість постраждалих серверів знаходиться в США й Англії. Багато в чому це результат війни в Іраку.

Автор: OVL Коментарів: в архіві
15:06 27.06.2003 #

Тайванські виробники стільникових телефонів заявили, що мають намір знизити середні ціни на мобільні телефони на . Усього вони роблять 42.5 млн. стільникових апаратів за рік. Це складає 10% від усього світового виробництва (близько 450 млн. штук).

Автор: OVL Коментарів: в архіві
15:06 27.06.2003 #

Нових версій браузера Internet Explorer для платформи «Apple» Macintosh більше не буде. Про це повідомила представник «Microsoft» Джессіка Зоммер. Хоча «Microsoft» продовжить випуск поновлень для п’ятої версії IE для MacOS X і MacOS 9, шосту версію Internet Explorer користувачі Маків ніколи не побачать. Офіційно приводом для такого рішення став браузер Safari, який розробляють у Apple. Про його існування стало відомо в січні, і поки доступні тільки його бета-версії. Safari розробляється колишніми учасниками проекту Mozilla, а як основу браузера використовується програмне ядро Konqueror. Konqueror – це браузер із відкритими кодами, який входить до складу KDE, менеджера робочого столу для Linux і інших Unix-подібних систем. Перша бета-версія Safari, представлена на початку року, працювала в кілька разів швидше, ніж Internet Explorer для Mac OS. У «Microsoft» стверджують, що не маючи повного доступу до коду операційної системи, змагатися з програмістами «Apple» не має змісту. Незрозуміло, що вони хотіли цим сказати: адже як відомо, Mac OS X базується на FreeBSD. Код FreeBSD відкритий. «Apple» зберігає в секреті тільки коди графічної підсистеми Mac OS X. Однак доступні коди браузера Safari, і кожен може переконатися у відсутності там «секретних» функцій, про які знають тільки в «Apple». Раніше «Microsoft» була зобов’язана випускати Internet Explorer для Mac OS, бо була пов’язана з «Apple» п’ятилітньою партнерською угодою. Тепер термін цієї угоди минув, і «Microsoft» може забути про «Macintosh».

Автор: OVL Коментарів: в архіві
© 2002—2007 Львівський комп'ютерний портал     Правові аспекти · Зворотній зв'язок
Powered by G-engine
{ADS2}{ADS}

G-Engine v1.01 - режим відладки:
час генерації сторінки: 0.005281925201416 с