' Конфлікт: Укртелеком - Ітек
'
'
'Lviv TOP
20:11 04.11.2004

Нещодавно в Держзв’язку відбулася нарада, яка мала на меті знайти шляхи вирішення спірної ситуації, учасниками якої є дві компанії – ВАТ "Укртелеком" та НВП "ІТЕК".

Передумовою проведення цього заходу став лист чернігівського виробника до першого прем’єр-міністра України (а також голови Комісії з питань приватизації ВАТ „Укртелеком”) Миколи Азарова із проханням посприяти в подоланні перешкод у реалізації інноваційного проекту. Йдеться про проект „Проектування, виробництво, будівництво та масове впровадження обладнання високошвидкісного Інтернет-доступу на базі телефонної мережі загального користування”. На його виконання між Укртелекомом та „ІТЕК” був укладений договор, яким передбачається побудувати протягом 2003-2007 років 1404 вузли високошвидкісного Інтернет-доступу загальною ємністю 89 856 DSL-ліній.

Технологічною базою для реалізації проекту має бути обладнання чернігівчан „Сіріус-128” та „Мега Сіріус”. Але, як зазначається в листі, Укртелеком повністю зупинив виконання договірних зобов’язань зі свого боку.

У причинах виникнення такої ситуації на доручення Кабміну розбирався Мінтрансзв’язку. Для цього була проведена зазначена нарада за участю представників національного оператора, чернігівського виробника, Міносвіти і науки, технопарку „Укрінфотех”, Мінпромполітики та Держзв’язку.

Як зазначив на заході голова правління ВАТ „НВП „ІТЕК” Ігор Лисенко, зараз національний оператор експлуатує 150 вузлів на базі обладнання ВЦАД „Сіріус-128” (понад 6,5 тис. портів xDSL), що приносить йому прибуток. І. Лисенко також підкреслив, що згідно з умовами договору, його розірвання можливе лише за наявності письмової згоди обох сторін, а НВП „ІТЕК” не має наміру розривати договір.

Позицію Укртелекому з цього питання виклав директор Департаменту інформаційних та перспективних технологій підприємства Олег Копійка. Згідно з концепцією розвитку, оператором підтримується орієнтація на розвиток телекомунікаційних мереж на базі найсучаснішого обладнання за оптимальною ціною. Оскільки обладнання ADSL спільного виробництва компаній Zyxel Communications та НВП „ІТЕК” – IES3000 поступається за ціною більш сучасному обладнанню ADSL 2+ виробництва СП „Моніс”, останнє має значні конкурентні перваги. А рішення щодо закупівлі обладнання приймаються Укртелекомом на конкурсних засадах.

Зваживши всі „за” й „проти”, члени наради видали рекомендації обом сторонам. Національному оператору – щодо необхідності виконання договірних зобов’язань у повному обсязі, виробнику - щодо прискорення робіт із освоєння виробництва обладнання за технологією ADSL 2+ та його постачання в межах договору. Наскільки задовольнило таке соломонове рішення інтереси спірників, покажуть наступні події.

ДК-Зв'язок

: GZero : 0

.

:

': .:
© 2002—2007 '       ·  '
Powered by G-engine
{ADS2}{ADS}

G-Engine v1.01 - :
: 0.0036649703979492